g1b
Katılım:
27 Eylül 2016
Mesaj:
113
Alınan Beğeniler:
4
Ödül Puanları:
18
Cinsiyet:
Erkek
Doğumgünü:
1 Ocak 1990 (Yaş: 34)

Bu Sayfayı Paylaş

g1b

Administrator, Erkek, 34

Site Yetkilisi
  1. alpeerr
   alpeerr
   merhaba,ben inşaat mühendisliğini bu sene kazandım eskişehir teknik üniversitesinde hazırlık senesinde fazladan neler yaparsam diğer insanlardan bi farkım olur belli proglamlar öğrenmeli miyim autocad gibi veya henüz bilmediğim başka bir program ya da başka bir şey merak ettim acaba yardımcı olma şansınız var mı
   1. muhendisce
    muhendisce
    Merhaba, öncelikle başarılar diliyorum. İnşaat mühendisliğinin oldukça sıkıntı bir sürece doğru girdiğini ve gelecekte çoğu inşaat mühendisinin kendi mesleğini yapamayacağını belirteyim. Bu yüzden, şimdiden kendini geliştirme isteğini kesinlikle doğru buluyorum.
    12 Aralık 2020
   2. muhendisce
    muhendisce
    İnşaat mühendisliği için verebileceğim tek öneri işe girip çalışmaktır. Teorik hiçbir bilgi sizi tam anlamıyla kurtarmayacaktır. Çalışmaya başladıktan sonra da, mezun olunca nasıl bir ortamda çalışmak istediğini kendine sorarsan doğru yolu bulacaksındır.
    12 Aralık 2020
   3. muhendisce
    muhendisce
    Şimdilik yapman gereken iyi seviye İngilizce öğrenmek, ardından AutoCAD ile başlayarak statik programlarına geçiş yapmak olacaktır. Fakat, daha öncede belirttiğim gibi, başkalarının önüne geçmek istiyorsan, inşaat mühendisliğinde bu kıstas "İŞ TECRÜBESİ" 'dir.

    Tüm bunları yaparken de 18-19 yaşında olduğunuzu ve önünüzde çalışmak zorunda olduğunuz çok sene olduğunu da unutmamanız gerekiyor.
    12 Aralık 2020
  2. hanifeee
   hanifeee
   merhaba ben bi firmada yeni işe başlayan bir makina mühendisiim ve -110 derecede bir soğuk oda üzerine çalışmama lazım bu konuda bilgisi olan varsa bu forumda yardım istemek istiyorum nasıl yapabilirim
  3. trkpln2
   trkpln2
   abi ben gene seni rahatsız edeceğim ama SMM imza yetkisi neye göre veriliyor? Teknoloji fakültesi, mühendislik fakültesi mezunu fark eder mi?
   1. g1b
    g1b
    O konu hakkında tam bir bilgim yok. Yetkili birisinden öğrenmen de fayda var.
    23 Temmuz 2017
    trkpln2 bunu beğendi.
  4. trkpln2
   trkpln2
   Abi değerli yorumların için çok teşekkür ederim. Bölüm olarak önceliği Elektrik-Elektronik Müh ardından Makine Mühendisliğine vermeye karar verdim.:)
  5. trkpln2
   trkpln2
   peki abi bilgisayar mühendisliğinin günümüzde istihdamı veya devlete ataması nasıl? yoruyorum ama çok önemli benim için
   1. g1b
    g1b
    Bilgisayar mühendisliği devlette kolay iş bulabilecek gibi görünmüyor. En azından yeni mezun kişilerin umudu olan KPSS bu meslek için pek geçerli değil. Tecrübeli kişiler için kadro açılacaktır. Örnek: "Java biliyor olmak" gibi şartlar.
    18 Temmuz 2017
   2. g1b
    g1b
    Bilgisayar mühendisliği, sırf bilgisayarda iyi vakit geçiriyorum diye seçen ve alakası olmayan insanlar yüzünden ayağa düştü diyebilirim. Bilgisayar mühendisi olmadan senden daha fazla ve daha iyi bir şekilde programlama dili bilen insanlar istihdam edilirken, sen dışarıda kalabilirsin.
    18 Temmuz 2017
   3. g1b
    g1b
    Ama okurken, programlama dillerini öğrenerek kendini geliştirirsen işler senin için iyi yönde değişebilir.

    Kısacası bilgisayar mühendisliğini her insan yapamaz. Yapabileceğine inanıyorsan seçmelisin.
    18 Temmuz 2017
  6. trkpln2
   trkpln2
   Abi mesela Sakarya Elektrik Elektronik Mühendisliği MTOK mu Isparta/Karabük EEM Mühendislik Fakültesi mi? Bir de Mekatronik Mühendisliğinin devlete ataması var mı?
   1. g1b
    g1b
    Üniversite seçme konusunda pek başarılı değilim. Belli başlı üniversiteler harici kolay bitirebileceğin üniversiteyi seçmek senin yararına olur.
    Mekatronik mühendisliği alımı olsa da fazla olmaz. Ve alınan kişiler doğrudan kpss ile alınmaz. Bu gibi mühendislik bölümleri alımlarında tecrübe istenir büyük ihtimal.
    17 Temmuz 2017
    trkpln2 bunu beğendi.
  7. trkpln2
   trkpln2
   abi iyi günler mühendislik hakkında bir kaç soru sormak istiyorum sana foruma yeni üye oldum sorabilir miyim?
   1. g1b
    g1b
    Tabi, buyur.
    16 Temmuz 2017
    trkpln2 bunu beğendi.
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Hakkında

  Cinsiyet:
  Erkek
  Doğumgünü:
  1 Ocak 1990 (Yaş: 34)