Revit Detay

'Revit' forumunda Disturb tarafından 5 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

 1. Disturb

  Disturb Moderator

  91
  3
  8
  • Duvar, pencere, kapı vs. elementlerin çizimlerden sonra ana kütleden koparılarak ayrı bir element olarak gösterilmesi için herhangi bir element seçilir; Ribbon’dan Modify – Displace Elements tıklanır ve element istenilen yere taşınır.
  (Mimari yarışma paftalarında sıkça kullanılan bir yöntemdir.)
  • Çok katmanlı duvar çizimlerinde; sadece bir duvarın herhangi bir katmanını silme, malzemesini değiştirme, bölme vs. işlem yapmak için duvar seçilip Ribbon’dan Modify – Create Parts tıklanır. Artık duvar katmanları seçilebilir duruma gelir. Böylece herhangi bir katman tıklanarak modify altından ‘’exclude’’ tıklanarak katman kaldırılabilir, ‘’divide’’ ile parçalanabilir...

  • Duvar, çelik vs. çizilip montaj detayı vermek için çizilen eleman seçilir Ribbon’dan Modify – Create Assembly tıklanır. Project Browser penceresi Assemblies başlığı altına gelen elemana sağ click ile Create Assembly Views ile görünüş atanır.

  • Çizilmiş döşeme tıklanarak Ribbon’dan Modify – Add Points ile döşeme üzerine nokta atılır. Noktaya yükseklik girilerek döşemeye eğim verilir.

  • Merdivene plan düzleminde korkuluk yerleştirirken merdivenin ilk basamak çizgisinden başlayıp aynı merdivenin son basamak çizgisinde biten bağımsız referans çizgisi çizerek merdiven üzerine korkuluğun (Pick new host ile) hatasız oturması sağlanır.

  • Revit'ten Lumion programına 3 boyutlu kütleyi export etmek için Plug-in kullanılması gerekiyor. Yüklemek için;
  ( Linki Görebilmek için Üye Ol )
  • Revit'ten Autocad programına 3 boyutlu kütleyi hatasız export etmek için;
  1. Sol üst köşeden Menü - Export - Options - Export Setups DWG/DXF
  2. Açılan pencereden Solids sekmesi tıklanıp ACIS Solid seçilir.
   

Bu Sayfayı Paylaş