Mühendislik Atama(ma)ları

'KPSS Atama Haberleri' forumunda muhendisce tarafından 24 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

 1. muhendisce

  muhendisce Administrator Site Yetkilisi

  45
  1
  8
  Mühendislik Atamalarının içler acısı durumu !

  Türkiye'de devlet kurumlar için belirlenen mühendis alımlarını incelediğimizde sayının oldukça düşük olduğunu hepimiz görüyoruz. bir mühendisin devlete atanabilmesi için ne yapması gerekiyor ki ? sadece kpss sınavında aldığı puan yeterli değil mi ? Neden atamaları sadece öğretmenlerin çilesi olarak duyuyoruz? bir mühendisin devlet kurumunda çalışmak istemesi ve bunun için çektiği çileler neden dile getirilmiyor acaba

  2016 yılında türkiye de 51 bin olan memur atamalarını 2017 yılında 5 bine düşürme kararı alan büyüklerimiz acaba kimi cezalandırıyor ? vatan hainlerinin devlet içine sızmasını bu şekilde önlemek şu anki en büyük politikamız sanıyorum. neyse siyaset bir kenarda dursun bizler için belirlediğiniz 2 yılda bir kpss sınavı bilindiği üzere 2016 yılında yapıldı. bu sınava girip hazırlanmak isteyen bir çok mühendis iş bıraktı tüm umutlarını bu sınava bağladı evet sınav bu işin ilk basamağı ve bu son buldu. şimdi atama zamanı peki ama bu atamalar için verilen sözlerin hiç biri tutulmadı. Ülkenin bir çok yerinde bir çok kurum mühendis açığı ile başvurularını yaptı.Bir çok mühendisin de bu yerlerde çalışma istekleri var şimdi ne oldu da bu atamalar birden 5 bine düştü. Bu karar ile hainleri kurumların dışına mı attık ? yoksa bu döneme denk gelen insanlara ceza mı verdik ?

  Mühendis atamalarında şanslı olan o mühendis arkadaşlarımız içinse önlerinde zorlu bir süreç olduğundan bahsetmemiz lazım . hakeza ataması onaylanan bir mühendisin 5 ay güvenlik soruşturması sürebiliyor ki daha bu döneme kadar beklediği süre cabası !

  Belki sesimizi duyuramıyoruz ama bu söylemeyeceğimiz anlamına da gelmiyor. konu altında fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
   

Bu Sayfayı Paylaş